TR | EN

Cennetin meyvesi zeytin, en doğal koşullarda özenle yetiştirilir.

Organik tarım yapılan arazilerde yetiştirilen özel zeytin ağaçları, gelişimleri boyunca uzman bir ekip tarafından özenle takip edilir. Zeytin, yıl içerisindeki tüm gelişme dönemlerinde topraktaki nem eksikliğine göre çeşitli tepkiler gösterir. Bunları gidermek için ihtiyaç duyduğu dönemlerde sulanır, gübrelenir, budanır.
Devamını Göster

Hasat zamanı zeytinler yüzyıllardır olduğu gibi elle toplanır.

Zeytin hasadında toplama şekilleri binlerce yıldan bu yana neredeyse hiç değişmemiştir. Kaliteden ödün vermemek amacıyla zeytinlerimiz tek tek elle toplanır. Yeşil zeytinler ağustos ayı sonundan kasım ayı başına kadar olan süre içinde olgunlaşır; hasat kasım ile mart ayları arasında yapılır.
Devamını Göster

Taş değirmen baskı yöntemi ile zeytinyağı mükemmel lezzetine kavuşur.

Kaliteli zeytinyağı elde etmek için zeytinlerin hasattan sonra mümkün olan en kısa süre içinde işlenmesi gerekir. Reina Zeytinyağı, tüm dünyanın değerini anlayarak yeniden kullanmaya başladığı taş değirmen baskı yöntemi ile üretilir. Zeytin, taş değirmende hamur haline getirilir; diğer klasik sistem zeytinyağlarında kullanılan torbalardan farklı olarak özel olarak hazırlanmış olan krom plakalarla herhangi bir ısıl işlem uygulanmadan, tamamen mekanik olarak sıkılır ve elde edilen zeytinyağı-karasu karışımı paslanmaz malzemeden yapılmış kapalı havuzlarda bekletilerek ayrıştırılır. Son olarak pamuk filtrasyon uygulanan zeytinyağı, mükemmel lezzetine kavuşur.
Devamını göster

Özel tasarım cam şişelere doldurulan zeytinyağı en uygun koşullarda saklanır.

Klasik yöntemlerde 5 kg zeytinden elde edilen 1 lt zeytinyağı, Reina Zeytinyağı'nda kullanılan mekanik yöntemler ile 8 kg zeytinden elde edilir. Böylece zeytinyağının lezzeti ve aroması damaklarda unutulmayacak anılar bırakmak üzere özel tasarım şişelere doldurulur.
Devamını Göster

Tüm satış noktalarına denetimli nakliye ekipleri tarafından ulaştırılır.

Reina Zeytinyağı, şişelenip nakledilmesinden önce bozulmaması için paslanmaz çelik tanklarda yaklaşık 18 °C'de saklanır. Satış noktalarına lisanslı ve donanımlı nakliye araçları ile, profesyonel ekibimiz tarafından ulaştırılır. Satış noktaları, saklama koşulları açısından sürekli denetlenir.
Devamını Göster